22Eki 2019

0

236

0

WordPress Admin Şifresini Sıfırlama

Merhabalar, bu makalemizde WordPress admin paneline uzun süre giriş yapmadınız yada şifrenizi not almadınız, şifrenizi hatırlamıyor musunuz? Telaşa girmeyin çünkü her şeyde olduğu gibi bununda bir çözümü var. Bu makalemizde unutulan WordPress şifresini veri kaybınız olmadan nasıl sıfırlayıp yeni şifreniz ile erişim sağlayabileceğinizi göstereceğim.

1.ADIM: cPanel yada plesk panel (hangi yönetim panelini kullanıyorsanız) üzerinden phpMyAdmin’e giriş yapıyoruz.

2.ADIM: phpMyAdmin’e giriş yaptıktan sonra sol menüdeki veritabanları listesinden WordPress‘in kurulu olduğu veritabanını seçmeniz gerekir.

Veritabanı seçimini yaptıktan sonra “wp_users” tablosuna tıklayıp giriyoruz.

2.ADIM: wp_users tablosuna giriş yaptık karşımıza tüm kullanıcıların olduğu bir liste gelecektir.

Tüm kullanıcıların olduğu ekrandan kullanıcı adınızı bulup kullanıcı listesinin en solunda Düzenle butonu yardımıyla ilgili kullanıcı bilgilerini düzenleyeceğiniz alana girmeniz gerekir.

3.ADIM: Kullanıcı düzenleme ekranında user_pass sütununa gelerek işlev alanında MD5 seçerek değer alanına ise güncellemek istediğiniz şifrenizi yazarak Git butonu yardımıyla kaydınızı güncelleyebilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık yeni şifremiz ile WordPress admin panelimize giriş yapabiliriz.

Aklınıza takılan sorular varsa veya konuyla ilgili farklı sorular sormak isterseniz yorum bölümünden yorumlarınızı bekliyorum.

Comments (0)